19. tribina kompozitora

19. Međunarodna tribina kompozitora biće održana od 19 - 23.11.2010. u holu Narodne banke Srbije, Bitef teatru i Jugoslovenskom dramskom pozorištu.

 

Program 19. Međunarodne tribine kompozitora

 

Petak 19.11. u 17:30h – Sala Udruženja kompozitora Srbije

Program:

Božo Banović: Četiri kraja kraljevstva  za flautu i gitaru,  
Vera Ogrizović,  Stana Krstajić
Branka Popović: In Nuce za violu solo  
Nataša Stanojević
Anica Sabo: Sanjališče za recitatora, flautu, violinu i violu 
Janko Brezovar, Nevena Glišić, Jelena Dimitrijević, Atila Sabo
Jasna Veljanović – Ranković: Varijacije bez teme za flautu solo
Aleksandra Lečić
Dragana Jovanović: Let’s play za flautu i violinu
Stana Krstajić, Dunja Kalamir
Predrag Repanić: Ko laže na ostrvu mrtvih? Monodrama za klarinet solo 
Veljko Klenkovski
Svetlana Maksimović: Glasovi za violinu solo    
Maja Jokanović

Trajanje koncerta: cca 55 min

 

Petak 19.11. u 20h - Bitef teatar

Ceremonija svečanog otvaranja Tribine

Kejdžov muzički cirkus – Kuća puna muzike
projekat Nade Kolundžije, Skota Fildinga i Tribine kompozitora u saradnji sa ambasadom SAD Dela Džona Kejdža, Katarine Miljković i Miroslava Miše Savića

Sudeluju: glumac Svetozar Cvetković, Nada Kolundžija, preparirani klavir, Katarina Jovanović, sopran i još 16 muzičara, 8 glumaca i 2 igrača

Trajanje predstave: cca 75 min

 

Subota 20.11. u 18:00h – Hol Narodne banke Srbije

Ansambl Alternance (Pariz, Francuska)

Frédéric Baldassare, violončelo
Jean-Marie Cottet, klavir
Jacques Ghestem, violina
Valeria Kafelnikov, harfa
Jean-Luc Menet, flauta
Claire Merlet, viola
Chiaki Tsunaba, klarinet

Program:

Raphael Cendo: Affront (svetska premijera) za flautu, violinu, violončelo i klavir
Mark Andre: Iv 2  za  violončelo solo
Gerard Pesson: Mes Beatitudes  za violinu, violu, violončelo i klavir
Ivan Brkljačić: Tri mala apsurda za  flautu, violu i harfu
Milica Đorđević: Sivo za flautu, klarinet, violu, violončelo i klavir
Milorad Marinković: Mala opera – porudžbina Tribine, svetska premijera za flautu, klarinet, violinu, violu, violončelo, klavir i harfu

Trajanje koncerta: cca 70 min

 

Subota 20.11. u 20h - Velika sala Jugoslovenskog dramskog pozorišta

Ansambl Cantus (Zagreb, Hrvatska)

Dirigent, umetnički voditelj (direktor): Berislav Šipuš
Koreografija: Dinko Bogdanić
Solista: Marta Babić, mezzosopran

Ivan Novinc, koncert majstor
Mislav Pavlin, II violina
Tvrtko Pavlin, viola
Jasen Chelfi, violončelo
Adam Chelfi, violončelo
Nikša Bobetko, kontrabas
Dani Bošnjak, flauta
Branko Mihanović, oboa
Danijel Martinović, klarinet
Ricardo Luque Perdomo, fagot
Bánk Harkay,horna
Dario Cepić, truba
Mario Šincek, trombon
Srebrenka Poljak, klavir
Filip Fak, klavijature
Vojislav Čičić, udaraljke
Marko Mihajlović, udaraljke

Program:

 Luciano Berio: Opus Number Zoo, dečiji komad za duvački kvintet
I  Barn Dance
II  The Fawn
III  The Grey Mouse
IV  Tom Cats
Dani Bošnjak, flauta; Branko Mihanović, oboa; Danijel Martinović, klarinet; Ricardo Luque Perdomo, fagot; Bánk Harkay, horna
Mauricio Kagel: Match, za tri svirača
Jasen Chelfi, violončelo; Adam Chelfi, violončelo; Marko Mihajlović, udaraljke
Berislav Šipuš: Ten Hotti, za glas i kamerni ansambl
solista: Marta Babić, mecosopran

PAUZA

Mauricio Kagel: Kontra→danse, balet za neplesače
Neplesači: Ivan Novinc, Jasen Chelfi, Nikša Bobetko, Danijel Martinović, Ricardo Luque Perdomo, Mirjana Krišković i Berislav Šipuš
Muziku  snimili: Berislav Šipuš, glas; Dani Bošnjak, flauta; Danijel Martinović, klarinet; Bánk Harkay, horna; Mario Šincek, trombon; Tvrtko Pavlin, viola; Marko Mihajlović, udaraljke
Ivana Stefanović: Pesnik u staklenoj kutiji – Bajka, za sopran i kamerni ansambl
solista: Marta Babić, mecosopran
Silvio Foretić: Valse macabre, za glas i salonski orkestar
solista: Marta Babić, mecosopran

Trajanje koncerta: cca 70 min

 

Nedelja 21.11. u 17:30h – Hol Narodne banke Srbije

Program:

Jelena Dabić: Varying moods za alt saksofon i udaraljke  
Maja Hajduković, Ivan Marjanović, pantomima:Žarko Stepanov
Dušan Bavdek (Slovenija): Croquis za obou i fagot 
Bojan Pešić i Nenad Janković
Ljubomir Nikolić: Drops (Kapi) za udaraljke
Ivan Marjanović
Marko Matović: Četiri skitnice za trubu, hornu, trombon i fagot
Aleksandar Solunac, Milan Roksić, Bodin Draškoci i Nenad Janković
Mirjana Živković: Kružna melodija za obou sa pantomimom
Borislav  Čičovački, balerina Ana Đurič, koreografija Katarina Slijepčević-Stojkov  
Milana Stojadinović – Milić: Eol za tri violončela,
Dragan Đorđević, Srđan Sretenović i Dejan Božić
Aleksandar Vujić: Niška Banja za 4 trombona 
Aleksandar Benčić kvartet
Dejan Despić: Serenada za gudače
Kamerni orkestar Ljubica Marić,  dirigent Rade Pejčić

Trajanje koncerta: cca 55-60 min

 

Nedelja 21.11. u 20h – Hol Narodne banke Srbije

Program:

Ivan Božičević: Tracing za klavir, flautu, violinu i violončelo (jedan harmonski i tri melodijska instrumenta)
Monika Lašanc, Mladen Drenić, Srđan Sretenović i Neda Hofman
Ana Gnjatović: Dialogue, quasi una serenata za 2 glasa
Ana Gnjatović i Draško Adžić
Marcin Stanczyk (Poljska): Three afterimages za kotrabas solo
Goran Kostić
Teodora Stepančić: Alluminium obsession za glas solo 
Teodora Stepančić
Vladimir Tošić: Silabial za flautu, fagot i klavir 
Stana Krstajić, Voja Dukić i Ljiljana Vukelja
Nataša Bogojević: Le beau est toujours bizzare za muški sopran, bariton, violončelo i klavir
sopran
Ana Radovanović, Vlada Dinić, Srđan Sretenović, Neda Hofman
Miloš Zatkalik: Naizgled bezazlena igra za violončelo, vibrafon i klavir
Aleksandar Latković, Srđan Palačković i Jasna Tucović

Trajanje koncerta: cca 60 min

 

Ponedeljak 22.11. u 20h – Hol Narodne banke Srbije

Harfa do harfe

Program:

Raymond Murray Schafer (Engleska): The Crown of Ariadne za solo harfu sa udaraljkama
I Ariande awakens
II Ariande’s dance
III Dance of the night insects
IV Sun dance  
Milana Zarić, harfa i udaraljke
Jasna Veličković: 'shadow study #6'  za harfu i udaraljke
Milana Zarić i Pepe Garcia Rodrigez
Srđan Hofman: Gledajući u Ogledala Aniša Kapura za dve ozvučene harfe i procesore zvuka programa Logic Pro  
Ljiljana Nestorovska i Milena Stanišić
Georges Aperghis (Francuska): Compagnie za cimbal, udaraljke i harfu  
Pepe Garcia Rodrigez, cimbal i udaraljke, Milana Zarić, harfa
Milan Mihajlović: Zeleni talasi za 4 harfe 
Beogradski  kvartet harfi – Ljiljana Nestorovska, Milena Stanišić, Ivana Pavlović i Dijana Sretenović

Trajanje koncerta: cca 55 min

 

Ponedeljak 22.11. u 21.30h – Hol Narodne banke Srbije

Poema i Vortando

Program:

Iulia Narcisa Cibescu (Rumunija): Poem za violu solo
Saša Mirković
Duo Irinel Anghel, & Sorin Romanescu (Rumunija):Vortando projekat – Unutrašnja snaga bića
Irinel Anghel,  glas i  klavijature, Sorin Romanescu, električna gitara
Vizuelni koncept i instalacija: Raluca Ghideanu

Trajanje koncerta - predstave: cca 40 min

 

Bonus koncert:
Utorak 23.11. u 20h – Hol Narodne banke Srbije

Dodela Mokranjčeve nagrade za 2009. godinu

Marko Nikodijević: Cvetić, kućica... la lugubre gondola (snimak kompozicije)

Duo LP – Sonja Lončar, klavir  i  Andrija Pavlović, klavir; Pepe Garcia Rodrigez, udaraljke

Program:

Kim Helveg (Danska): Blue edge (2 klavira)
John Adams (SAD): Halleluyah Junction (2 klavira)
Ivan Brkljačić: Veeelika Jelenče za marimbu solo  (solo marimba)
Simeon Ten Holt (Holandija): Canto Ostinato (2 klavira i marimbu, sa videom)

Trajanje koncerta: cca 60 min